Яку покрівлю вибрати?

Світовий ринок пропонує дуже широкий вибір покриттів, і переконує нас, що дуже хороший і надійний дах — не проблема. Але ось тільки професіонал може правильно підібрати покрівельний матеріал для вашого будинку, так як потрібно врахувати багато чинників, в числі цих факторів і фінансові можливості замовника.

Багато людей часто просто забувають дуже просту істину: для довгого життя вдома не можна економити на матеріалах для нього, найосновніша частина будинку це проектні роботи, фундамент і дах, всі інші частини звичайно дуже важливі, але довговічність будинку в більшій частині залежить від цих 3 частин.

Легко економити на даху. Існує дуже велика різноманітність якісних матеріалів для даху, багато з них не вимагають додаткових витрат для укладання. Так дах використовувати можна, але якщо обраний покрівельні матеріал має всі необхідні сертифікати, а у будівельної фірми у якій ви замовляєте монтаж є досвід роботи з цим покриттям.

Крім цього, не варто на всі 100% довіряти низькій ціні за квадратний метр покриття, замовника в першу чергу повинна цікавити весь дах в цілому. У вартість повного монтажу даху крім черепиці входять додаткові елементи. Якщо такі елементи можуть виготовити самі майстри, їх вартість не повинна перевищити більше 15% від вартості самої черепиці. Так само часто доп. елементи закуповуються в уже готовому вигляді, але і коштують вони відповідно дорожче. Вартість таких елементів може досягати 50% від вартості покриття.

Виходячи з цього, ми можемо переглянути термін «дорогий покрівельний матеріал«. Найдорожчим покрівельним матеріалом є мідний дах. У наш час дуже престижно мати будинок з такою покрівлі. Але прості математичні розрахунки показують нам, що дах з міді з площею близько 500 м2 всього на 5-10% дорожче таких же дахів з металочерепиці. Мідна покрівля кріпиться до основи спеціальними кляймерами. Покрівельні матеріали можуть кріпиться до основи за допомогою саморізів, нагелів і ін. пристосувань. У таких випадках дуже серйозні проблеми можуть бути у довговічності використовуваних матеріалів.

Кількість швів використовуваних в мідній покрівлі більше менше, ніж в даху з покрівельного заліза. Мідна покрівля служить дуже довго, як правило 100-150 років. Природно за таким дахом потрібно періодично доглядати, при необхідності мідна покрівля легко ремонтується.